Dünyanın en yaratıcı 30 kadın yöneticisinden biri Türk

Reklam dünyasının en yaratıcı 30 kadın yöneticisinden biri, TBWA\İstanbul CCO'su İlkay Gürpınar oldu.


HABER: Şule Laleli
  FOTOĞRAF: Fortune Türkiye
3.05.2017
Dünyanın en yaratıcı 30 kadın yöneticisinden biri Türk

Business Insider tarafından her yıl yinelenen "Reklam dünyasında en yaratıcı 30 kadın" listesinde bu yıl ilk kez bir Türk isim yer aldı. TBWA\İstanbul Chief Creative Officer'ı olan İlkay Gürpınar, tüm dünyadan reklam sektöründe başarılı işlere imza atmış en yaratıcı kadın yeteneklerin derlendiği bu listeye 3'üncü sıradan girdi. 
10 yılı aşkın süredir TBWA\İstanbul'da yer alan İlkay Gürpınar, son altı yıldır ajansın Türkiye'nin en büyük ve en çok ödül alan ajansı olarak gelişmesinde önemli rol oynadı. Liderlik ettiği kreatif ekibiyle beraber TBWA\İstanbul'un Türkiye'de en çok Cannes Lions kazanan ajans olmasını sağladı ve Cannes Lions dahil olmak üzere pek çok yarışmada jürilik görevi yaptı. İlkay Gürpınar, lokal fikirleri global prodüksiyon kalitesiyle birleştirmeye inanıyor. Bilinen en önemli işleri arasında ise; Ikea, McDonald's, Beko, Landrover, Akbank, Radikal ve Avea gibi Türkiye'nin önde gelen markaları için hazırladığı kreatif kampanyalar yer alıyor.
Business Insider'ın reklam endüstrisinde kadın liderlerin azımsanmamasına dikkat çekmek için düzenlediği bu listenin kriterlerini ise sektörde bilinirlik, tanınmış ajanslarda üst düzey görev ve globalde dikkat çekmiş kreatif işler belirliyor.
 



HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 



BENZER HABERLER

Turkcell, Azerinteltek'i sattı
 
'Müşteri odaklı değil, müşteri tutkulu şirketiz'
 
Tarım makineleri ihracatında hedef 800 milyon dolar

Armut, yurtdışını test edecek
 
Nescafé, 80'inci yaşını kutluyor
 
Uber, sürücü ordusuyla büyüyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X