Dolar yükselirken petrol sert düşüşte

Haftanın son işlem gününde TL tarafında sakin seyir yaşanırken dolar cephesinde hareketlilik arttı.


HABER: INVESTING
  FOTOĞRAF: ARŞİV
25.05.2018
Dolar yükselirken petrol sert düşüşte

Haftanın son işlem gününde TL tarafında sakin seyir yaşanırken dolar cephesinde hareketlilik arttı. ABD Dolar Endeksi bugün 94,25 seviyesine yükselerek yıl içi zirveyi tekrar test etti ve dolar, euro karşısında 1,1645 seviyesine yükseldi. Kasım ayından sonra en düşük seviyeyi gören EUR/USD paritesi bugün %0,50 üzerinde düşüş yaşadı.
ABD ve Kuzey Kore arasındaki görüşmenin ertelenmesi ile jeopolitik riskler tekrar piyasalarda fiyatlanıyor ve Ons Altın bu gelişmelerle dün 1,310$ seviyesine yükseldi, ancak doların bugün ivmesini yükseltmesi ile kıymetli metal günlük bazda tekrar düşüşe geçti.
Arz tarafında kademeli yükselişe geçileceği haberi ile sert düşüş yaşayan petrol fiyatları bugün volatilitenin yükselmesinde etkili oldu. Ham petrol %3 üzerinde kayıpla 68$ seviyesine gerilerken Brent petrol de 76,50$ seviyesine geriledi.
Petrol fiyatlarındaki gerileme gelişen ülke piyasalarının toparlanmasını sağladı ve TL de bugün dolar hariç diğer majör paralar karşısında değer kazanırken BIST 100 %2 üzerinde prim yaptı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Microsoft kurucularından Paul Allen vefat etti
 
Microsoft ve Walmart’tan Amazon’a karşı ortaklık
 
Microsoft bulutların üzerinde

Microsoft'tan blockchain yatırımı
 
Microsoft dünyanın en değerli 3'üncü şirketi oldu
 
Microsoft yeniden yapılanıyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X