Dolar/TL'de yükseliş sürüyor

Dolar/TL kuru, ilk işlem gününde büyüme ve cari açık verilerinin ardından 4.50'nin üzerine tırmandı; 4.53'lü seviyeleri gördü.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
12.06.2018
Dolar/TL'de yükseliş sürüyor

Dolar/TL kuru, Salı gününe 4.54 seviyelerinde başladı, ardından kademeli olarak yükseldi ve saat 13:45'te %1'i aşan artışla 4.5794'e kadaer yükseldi. Euro/TL  de %1.1 artışla 5.39'a yükseldi. Dolar endeksi %0.02 artıda seyrediyor.
 
Pazartesi günkü verilere göre Türkiye, yılın ilk çeyreğinde yıllık yüzde 7.4 ile beklentilerin üzerinde büyüdü. Nisan ayı cari açık verisiyse 5.43 milyar dolar ile tahminleri aştı.
 
Dolar/TL'nin seyrinde etkili olabilecek diğer olaylar arasında Fed ve Avrupa Merkez Bankası'nın (AMB) politika toplantıları yer alıyor.
 
Fed'in Çarşamba günkü toplamntısından büyük ölçüde 25 baz puanlık faiz artırımı kararı çıkması beklenirken, dikkatler yetkililerin bu yıl için toplam üç faiz artırımına gidileceği yönündeki görüşünü koruyup korumadığı üzerinde olacak.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Dünyanın en göz kamaştırıcı kütüphaneleri
 
İtalya’nın borcu Avrupa’da yeni bir deprem yaratabilir
 
Euro Grubu'nun yeni başkanı belli oldu

2017 Eurovision Şarkı Yarışması'nı Portekiz kazandı
 
​AB, İspanya ve Portekiz'e yaptırım sürecini başlattı
 
EURO 2016'da şampiyon Portekiz
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X