Dolar/TL 4,65'i gördü

Piyasaların gözü akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) kararına çevrildi. Karar öncesi 4,60'ın üzerine çıkan dolar/TL 4,65'e kadar yükseldi.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
13.06.2018
Dolar/TL 4,65'i gördü

Euro/TL de 5,40'ı aşması sonrasında 5,45 civarında seyrediyor.  Euro da 5,47'nin üzerini gördü.

Fed'in saat 21.00'de açıklayacağı kararında politika faizini 25 baz puan artırmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Mart ayından sonra yapılacak olan yılın ikinci faiz artışından çok önümüzdeki dönemde para politikasındaki sıkılaştırmanın nasıl olacağına ilişkin ipuçlarına bakılacak. 

Fed yetkilileri tarafından yapılan mart ayı tahminlerine göre politika faizinin yıl sonunda yüzde 2.1 olması öngörülüyor. Bu da bu yıl üç kez faiz artışı yapılacağına işaret ediyor. Bunda bir değişikliğe gidilmesi kurun yönünde belirleyici olacak.
Piyasaların bir diğer odak noktası Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) yarınki kararı olacak. Euro, ECB'nin varlık alım programını durduracağını açıklayacağı spekülasyonlarıyla birlikte geçen hafta 1,1840 doları görmüştü.
Analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 4,55-4,65 bandının öneminin arttığını, bu seviyelerin kırılması durumunda kırılma yönüne doğru hareketin ivme kazanabileceğini söyledi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Microsoft kurucularından Paul Allen vefat etti
 
Microsoft ve Walmart’tan Amazon’a karşı ortaklık
 
Microsoft bulutların üzerinde

Microsoft'tan blockchain yatırımı
 
Microsoft dünyanın en değerli 3'üncü şirketi oldu
 
Microsoft yeniden yapılanıyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X