Dolar 5.40'ı geçti, euro rekor kırdı

ABD'de temaslarda bulunan Türk heyetinden herhangi bir ilerleme işareti gelmemesi nedeniyle dolar/TL, bu sabah 5.40'ı geçti


  FOTOĞRAF: ARŞİV
9.08.2018
Dolar 5.40'ı geçti, euro rekor kırdı

ABD ile yaşanan 'Brunson' krizi sonrası hafta başı 5.42 seviyesine kadar yükselen dolar/TL, iki ülke arasında ön mutabakat sağlandığı haberleri ve Türk heyetinin ABD'ye gitmesi ile sakinleşmişti.

Dün Türk heyeti ile ABD heyetinin görüşmesi sonrası ABD Dışişleri Sözcüsü'nden gelen açıklamada, görüşmelerin devam ettiği ve Brunson da dahil ikili ilişkileri ilgilendiren birçok konunun ele alındığı ifade edildi.

Dünya'nın aktardığına göre, Türkiye tarafından gelen açıklamada ise Brunson'ın serbest bırakılmasının ABD'ye taahhüt edilmediği söylendi. Bu açıklamanın ardından TL'de kayıplar derinleşti.
 
Dün akşam piyasaların kapanış saatlerinde 5.30 civarında olan dolar/TL, bu sabah yüzde 2'yi geçen yükselişle 5.4080 seviyesine geldi. Euro ise 6.2828 seviyesine çıkarak zirve yaptı.
 
Bugün yurt içi piyasalarda önemli bir veri bulunmazken, yurt dışında ABD verileri takip edilecek.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

İş Bankası’ndan Altın Gençlere ödül
 
İş Bankası Çin’de İnovasyon Merkezi açtı
 
İş Bankası'ndan sendikasyon kredisi anlaşması

İş Bankası’ndan Dijital Kumbara
 
İş Bankası hisselerinde satış baskısı
 
'Güçlü dolar sürdürülebilir değil'
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X