Anasayfa TÜRKİYE DJ’lik eğitimi servet yarattı
TÜRKİYE - 14 Mart 2019

DJ’lik eğitimi servet yarattı

Hobilerin iş fırsatına dönüştüğünü fark eden prodüksiyon şirketleri 16 ya da 20 saatlik, eğitimin ücreti bin 600 ila 2 bin 500 lira arasında değişen DJ’lik eğitim paketleri sunuyor.

Stresten kaçmanın yollarından biri olan hobiler, şimdi iş fırsatlarına dönüyor.

Workshop’lara giderek artan ilgiyi gören müzik prodüksiyon şirketleri, DJ’lik eğitiminden kazanç kapısı yarattı. Ayda 50 öğrenciye ders veren şirketler, ortalama 100 bin TL kazanıyor.

Main DJ Academy, Sonar House, Turquilla gibi şirketlerin fırsatı gördüğü alanda, eğitim paketleri de değişiklik gösteriyor.

Dünya gazetesinden Selenay Yağcı’nın haberine göre; paketler, 16 saat ya da 20 saat arasında değişirken, eğitimin ücreti ise bin 600 ila 2 bin 500 lira arasında değişiyor. Kimi eğitim birebir verilirken, kimisi gruplar halinde veriliyor. Fiyatlar da buna göre değişiklik gösteriyor. Şirketler ortalama 6 eğitimci prodüktörle hizmet veriyor.

Eğitimin içerikleri de değişiklik gösteriyor. Eğitimler genellikle profesyonel olarak veriliyor. Ancak eğitimi alanın bu eğitimi kazanca dönüştürmesi kendi yeteneğine bağlı.

Turquilla şirketinin kurucusu, eğitimlere ilginin çok olduğunu kaydederek, “Ayda ortalama 50 kadar kişiye ders veriyoruz. Bundan fazla kapasitemiz de yok. Bu alanda bir akademik eğitim yok. Biz de bu boşluğu gördük” dedi.

İlginizi Çekebilir

Amerikalı Milyarder David Koch Öldü

Amerikalı milyarder, sanayici, hayırsever, politik aktivist David Koch 79 yaşında hayata v…