Anasayfa TÜRKİYE Colao: Türkiye dijital dönüşümde devler arenasına giriyor
TÜRKİYE - 5 Eylül 2014

Colao: Türkiye dijital dönüşümde devler arenasına giriyor

İnşaatı devam eden Vodafone Arena’yı ziyaret eden Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, “Türkiye dijital dönüşüm hamlesiyle devler arenasında” dedi.

Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, inşaatı devam eden Vodafone Arena’yı ziyaret etti. Vodafone Arena’da Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman ile görüşerek incelemelerde bulunan Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, Vodafone Arena’nınakıllı stadyum özellikleriyle bir çekim merkezi olacağını belirterek, “Bu sayede Türkiye, devrim niteliğindeki dijital dönüşümde en önlerde yer alıyor”diye konuştu.
 
Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması kapsamında inşaatı devam eden Vodafone Arena’nın çalışmaları hakkında Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman’dan bilgi alan Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, sponsorluktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yürütülen özverili çalışmalardan ötürü Orman’a ve Beşiktaş Kulübü yetkililerine teşekkür etti.
 
Colao:Türkiye pazarına inanıyor ve güveniyoruz 
Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, konuyla ilgili açıklamasındaşunları söyledi:  “Vodafone Türkiye’nin ülkenin dijital dönüşümüne liderlik edecek,yatırım odaklı yeni stratejik programı‘Dijital Dönüşüm Hareketi’nin önemine inanıyoruz. Vodafone’un büyüme unsurlarından biri, gelişmekte olan pazarlar ve heyecan verici bu ülkelerde önemli yatırımlar yapıyoruz. Önemli bir potansiyel barındıran bu pazarlarda, uygun fiyatlı akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla mobil veri kullanımı hızla artıyor. Vodafone Türkiye’nin ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’ kapsamında yapacağı yatırımlar için önümüzdeki iki sene toplamda 2 milyar TL’nin üzerinde kaynak sağlayacağız. Bu ek yatırımlar içinde en büyük payı da teknoloji yatırımları alacak.”
 
Vodafone Türkiye’nin kendileri için devler liginde bir operatör olduğunu belirten Colao, inşaatı devam eden Vodafone Arena ziyaretinde sözlerine şöyle devam etti:
 
“Vodafone Arena ve Beşiktaş JK sponsorluğumuz, Vodafone Grubu olarak Türkiye’de bugüne kadar yaptığımız en büyük yatırımlardan birini oluşturuyor. Vodafone Arena projesine büyük değer veriyor ve bir teknoloji abidesi olacak bu stadyumu heyecan ve merakla bekliyoruz. Tüm dünyada artık‘akıllı stadyum’ denilen bir trend var. Bu global trendin Türkiye’deki öncüsü olan Vodafone Arena, inşaat aşamasından itibaren uygulanan akıllı stadyum özellikleriyle misafirlerine dijital bir dünyanın kapılarını açacak. Aynı zamanda bir dünya metropolü olan İstanbul’un yurtdışında tanıtımına da önemli katkılar sağlayacağına inandığımız Vodafone Arena’nın açılışını heyecanla bekliyor, stadın bir an önce hayata geçmesi için özveriyle çalışan tüm ekipleri gönülden kutluyorum.”
 
Öğüt: Dijital dönüşümün abidesi 
Vodafone Grubu’nun Vodafone Arena’ya verdiği destekten büyük mutluluk duyduklarını ve Colao’yu önümüzdeki yıl gerçekleşecek Vodafone Arena açılışında da ağırlamayı arzu ettiklerini belirten Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğütise şöyle konuştu:
 
‘Akıllı Stadyum’ vizyonuylaen ileri teknolojilerle donattığımız Vodafone Arena, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir dijital deneyim yaşatacak ve dijital dönüşüm hareketi vizyonumuzun hayat bulduğu görkemli bir örnek olacak. Vodafone Arena’nın teknolojisi yalnızca Wi-Fi teknolojisi ile sınırlı kalmayarak dünyada örnek gösterilen stadyumlarda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri, genişbantmobil şebeke, mobil aplikasyonlar ve servisler ile zenginleştirilecek.Vodafone Arena’nın toplam sponsorluk değeri 150 milyon doları buluyor. Hayata geçireceğimiz akıllı stadyum uygulamalarıstadyumun inşaat aşamasından itibaren inşaat planı ile entegre bir şekilde planlanıyor. Teknolojik altyapısının yanısıra, çok amaçlı kompleks olarak İstanbul’un futbol, müzik, kültür-sanat, moda, eğlence ve diğer etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da kullanılacak. Beşiktaş Müzesi ve Kartal Yuvası stattaki yerlerini yenileyerek korurken, en son mobil teknolojilerin yer alacağı Vodafone Cep Merkezi de taraftar ve ziyaretçilere benzersiz bir teknoloji deneyimi yaşatacak.”
 
Vodafone CEO’su Vittorio Colao’ya Vodafone Arena ziyaretinde Beşiktaşlı futbolcuların imzaladıkları “Colao” yazılı bir forma ve kaşkol da hediye edildi.
 
Hem spor hem yaşam alanı 
Vodafone Türkiye ile Beşiktaş JK arasında 20 Ağustos 2013’te imzalanan 15 yıllık sponsorluk anlaşmasıyla Vodafone Arena adını alacak çok amaçlı kompleks, İstanbul’un futbol, müzik, kültür-sanat, moda, eğlence ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapacak. Vodafone Arena, dünya genelindeyeni stadyumlarda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri ile genişbant mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacak. Beşiktaş Müzesi ve Kartal Yuvası stattaki yerlerini yenileyerek korurken, en son mobil teknolojilerin sunulacağı Vodafone Cep Merkezi de taraftar ve ziyaretçilere benzersiz bir teknoloji deneyimi yaşatacak. 
 
 

İlginizi Çekebilir

Konut satışlarında düşüş

Konut satışları Mayıs’ta yıllık yüzde 31.3 düştü. (TÜİK) verilerine göre, Türkiye genelind…