Çiftlik Bank yöneticisi gözaltına alındı

Çiftlik Bank Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Çolak, İstanbul'da gözaltına alındı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
14.03.2018
Çiftlik Bank yöneticisi gözaltına alındı

 

 

 

 

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, usulsüz faaliyet yürütüldüğü iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, Çiftlik Bank yöneticileri hakkında çıkarılan yakalama kararı üzerine çalışma başlattı.
Teknik ve fiziki takibin ardından Çiftlik Bank Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Çolak (35), Üsküdar'daki evinde gözaltına alındı. Çolak'ın evinde arama yapan ekipler, bazı evraklara el koydu.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan Çolak, sağlık kontrolünün ardından Geyve Adliyesi'ne sevk edildi.
Çolak'ın emniyetteki ifadesinde, şirkete güvenlik görevlisi olarak başladığını, daha sonra şirket yöneticisi olduğunu, kendisinin durumdan haberi olur olmaz istifa ettiğini söylediği öğrenildi.

TESİS SAHİBİNİN EŞİ TESLİM OLDU
Öte yandan, soruşturma kapsamında Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisi'nin sahibinin eşi S.A da Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim oldu.
İki gün önce, Sakarya'nın Taraklı ilçesinde Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisiyle ilgili kaymakamlığın, 'usulsüz faaliyet yürütüldüğü' yönündeki şikayeti üzerine üzerine Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmış, tesiste arama yapan jandarma ekipleri bazı evraklara el koymuştu.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Yandex.Market'le Hepsiburada Türkiye menşeli ürünlerin satışı için anlaştı
 
JP Morgan: Ekonomik soğuk savaş geliyor olabilir
 
Jack Ma: 20 yıl sürecek savaşa hazır olun

Çin ABD ürünlerine 60 milyar dolarlık ek tarife uygulayacak
 
Çin ABD'ye eş zamanlı misilleme yapacak
 
Ve Çin İsrail'e denizden girdi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X