Borsada teknik arıza günün ilk yarısı boyunca sürdü

Borsa İstanbul'da teknik bir sorun nedeniyle saat 10.30'da işleme kapatılan piyasalar, günün ilk yarısında işleme açılamadı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
26.09.2018
Borsada teknik arıza günün ilk yarısı boyunca sürdü

Borsa İstanbul'da güne yükselişle başlayan BIST 100 endeksi, veri dağıtımı konusunda yaşanan teknik arıza nedeniyle saat 10.30'da tamamen işleme kapatıldı. Sürekli müzayede işlemlerine ara verilen saat 13.00'e kadar işlem yapılamayan Borsa İstanbul'da arızanın giderilmesi için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.
Borsa İstanbul'da açılıştan itibaren yarım saat işlem yapıldıysa da, fiyat kademelerin terminallerde gösterilememesi nedeniyle sağlıklı bir işlem platformu oluşmadı.
Saat 10.49'da Borsa İstanbul AŞ tarafından yapılan açıklamada, veri yayınının sağlıklı yapılamamasından dolayı BISTECH üzerinde çalışan bütün piyasalarda işlemlere geçici olarak ara verildiği bildirildi. 
Borsa İstanbul'un saat 12.07'de yayımlanan diğer açıklamasında ise BISTECH yayın modülünde yaşanan problemin çözümüne ilişkin çalışmaların devam ettiği ifade edilirken, işlemlerin ne zaman açılacağına ilişkin bilgi verilmedi. 
Dün günü 99.292,47 puandan tamamlayan BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,42 artışla 99.708,98 puandan başlamıştı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Altının gramı haftaya yatay başladı
 
Altının gramı 163 liranın üzerini gördü
 
Altının gramı rekor kırdı

Altının gramı tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü
 
Altının fiyatı yaklaşık 4 ayın en düşüğünde
 
Altının gramı 145 liraya yükseldi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X