BoE Başkanı'ndan finansal kriz uyarısı

İngiltere Merkez Bankası (BOE) Başkanı Mark Carney, 2008'den sonra yeni bir finansal kriz yaşanma olasılığının devam ettiği uyarısında bulundu.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
12.09.2018
BoE Başkanı'ndan finansal kriz uyarısı

 

 

 

 

İngiltere Merkez Bankası (BOE) Başkanı Mark Carney, 2008'den sonra yeni bir finansal kriz yaşanma olasılığının devam ettiği uyarısında bulundu.
Başkan Carney, "Hiç kimse bir başka finansal kriz olasılığını göz ardı edemez." dedi.
Carney, tarihin yeni bir krizin yaşanabileceğini gösterdiğini belirtti.
BBC'ye konuşan Carney, "Lehman Brothers'ın çöküşünün üzerinden geçen 10 yılda yeni bir finansal kriz riski ortadan kalktı mı?" sorusuna, "Bunun gibi bir şey yeniden olabilir mi? Kriz için tetikleyici olabilir mi? Halimizden memnunsak, elbette olabilir." yanıtını verdi.
Carney, finansal sistem için dört büyük riski ise Çin, kötü Brexit, bankalara siber saldırılar ve İngiltere hanehalkı borcu olarak sıraladı.
Basel merkezli uluslararası Finansal İstikrar Kurulu'nun da başkanı olan Carney'in görev süresi ikinci uzatmayla Ocak 2020'ye kadar devam edecek.
İngiltere Merkez Bankasında başkanlarının olağan koşullarda 5 yıllık resmi görev süresi genellikle 8 yıla kadar uzatılabiliyor. Mark Carney ise 5 yıllık görev süresine ek olarak iki sene daha görevde kalarak, toplamda 7 yıl başkanlık yapmış olacak.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

MASAK'tan döviz soruşturması
 
Facebook hakkında soruşturma açıldı
 
Kargo şirketlerine rekabet soruşturması

Siyasetçi ve zenginlerin off-shore sırları yayımlandı
 
Ondokuz Mayıs Üniversitesinde 170 personele FETÖ incelemesi
 
Kamuda 45 bin 484 çalışan görevden uzaklaştırıldı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X