Anasayfa TÜRKİYE BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi, Türkiye’ye geliyor
TÜRKİYE - 29 Ağustos 2016

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi, Türkiye’ye geliyor

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi'nin 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret edeceğini duyurdu.

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi’nin 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret edeceğini duyurdu. 

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Grandi’nin, ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelmesinin öngörüldüğü belirtildi. Açıklamada ayrıca söz konusu ziyaretin halihazırda ‘Dünyada en çok sayıda mülteciye ev sahipliği yapan’ Türkiye’nin 3 milyona yakın Suriyeliye sağladığı koruma ve hizmetlerin bir kez daha dünya kamuoyunun dikkatine getirilmesine katkı sağlayacağı vurgulandı. Ziyaret vesilesiyle mevcut işbirliğinin çeşitli veçheleri ve daha da ileriye taşınması yönünde görüş alışverişinde bulunulacağı da kaydedildi. Öte yandan Türkiye ve BMMYK arasında Evsahibi Ülke Anlaşması’nın da ziyaret sırasında Bakan Çavuşoğlu ve BMMYK Grandi tarafından imzalanmasının öngörüldüğü belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın ve insanlığın geleceği daha az et tüketimine bağlı

BM raporunun ardından Avrupalı bilim adamları da iklim değişikliğiyle mücadele ve aynı zam…