'Bitcoin Tokyo havaalanı taşımacılığında kullanılabilecek'

Kripto paraların Bitcoin havaalanı taşımacılığında kullanılabileceği belirtildi


HABER: BLOOMBERGHT
  FOTOĞRAF: ARŞİV
5.11.2018
'Bitcoin Tokyo havaalanı taşımacılığında kullanılabilecek'

Konuya yakın kaynakların aktardığı bilgiye göre yazılım geliştirme alanında faaliyet gösteren Remixpoint Inc., taşımacılık şirketi Hinomaru Limousine Co. ile havaalanı ulaşım bedeli ödemerinde dijital para kullanımı üzerinde çalışıyor.
Bilginin kamuya açık olmaması nedeniyle isimlerinin açıklanmasını istemeyen kaynaklara göre ilk aşamada, Tokyo'nun 23 semtiyle Haneda ve Narita havaalanları arasında bu ay deneme hizmeti başlayacak. Konuya ilişkin resmi açıklama Salı günü yapılacak; buna göre transfer ödemelerinde Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum kabul edilecek.
Söz konusu haber, kripto paraların finansal spekülasyon araçları olmanın ötesinde, perakende ödemeler de dahil olmak üzere ticaretin konusu haline getirilmesi açısından önemli.
Bitcoin ve diğer kripto paralar, çoğunun aşırı volatil ve kredi kartı ya da nakit ödemelere göre çok yavaş kalacağı gibi olumsuz beklentilerin etkisiyle geçtiğimiz yıl sert düşüşler kaydetmişti.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Garanti Bankası, Şeker Piliç'i aldı
 
Şahenk'ten borç açıklaması
 
Doğuş'tan Garanti hisselerine ilişkin açıklama

Üç bankadan ortak Türk Telekom açıklaması
 
Üç bankadan Türk Telekom hamlesi
 
Garanti Bankası'na 285 milyon dolarlık kaynak
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X