'Arzum Çin'e satılıyor' iddiası

Satış için şirketin hissedarlarından Mediterra Capital’in danışman şirketlerle görüştüğü ifade edildi


  FOTOĞRAF: ARŞİV
2.11.2018
'Arzum Çin'e satılıyor' iddiası

Ev aletleri üreticisi Arzum, Çinli bir şirkete satılıyor. Şirketin değeri 100 milyon dolar olarak hesaplanıyor.  Satış için şirketin hissedarlarından Mediterra Capital’in danışman şirketlerle görüştüğü ifade edildi. Arzum yetkilileri, konu hakkında açıklama yapmadı.
Bu yıl Çinli Qingdao Haier İtalyan beyaz eşya üreticisi Candy’yi satın almıştı. Çinli Hisense ise Slovenyalı Gorenje’yi bünyesine katmıştı. Satış için şirketin hissedarlarından Mediterra Capital’in danışman şirketlerle görüştüğü ifade edildi.
Bloomberg’den Vinicy Chan ve Benjamin Harvey’in haberine göre, bu yıl Çinli Qingdao Haier İtalyan beyaz eşya üreticisi Candy’yi satın almıştı. Çinli Hisense ise Slovenyalı Gorenje’yi bünyesine katmıştı. Sözcü’nün ulaştığı Mediterra Capital’in yönetici ortağı ve aynı zamanda Arzum’un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Ahmet Faralyalı da şirketin satışının sürpriz olmayacağını söyledi.
Faralyalı, “Arzum’da yatırımımız 4 yılı tamamladı. Şu an 5. yılımızdayız. Normalde şirketlere 4-6 yıl arası bir yatırım yapıyoruz. Satıp durumu realize ediyor olmamız sürpriz olmaz” diye konuştu.
Arzum’un 2018 yılında ciro ve net karlılıkta rekor kırmasını beklediklerini ifade eden Faralyalı 100 milyon dolar rakamı için ise “Arzum’un 100 milyon dolar civarı bir cirosu var, sektördeki büyüklüğünü ifade ediyor bu” ifadelerini kullandı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Huawei en sonunda Apple'ı geçti
 
HUAWEI ve Audi Stratejik İş Birliği Anlaşması İmzaladı
 
Yeni nesil Çinli işadamı

'Telekom sektörü 5G ile ekonomiyi dönüştürecek'
 
Huawei, akıllı telefonla çalışan otomobili tanıttı
 
'5G ile daha az trafik kazası olacak'
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X