Alibaba'nın bu yılki Bekarlar Günü de rekor kırdı

Çinli E-ticaret devi Alibaba, Dünya Bekarlar Günü'nde yeni satış rekorları kırdı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
12.11.2018
Alibaba'nın bu yılki Bekarlar Günü de rekor kırdı

Şirket, satışların başlamasından sonraki 85 saniye içinde 1 milyar dolarlık satış yaparken, 24 saatlik alışveriş festivalinin ilk saatinde 10 milyar dolardan biraz daha az bir ciro elde etti.
 
Alibaba, satışların bitimine birkaç saat kala geçen yılki 25,3 milyar dolarlık ciroyu da geçti.
 
Alibaba'nın bekarlar için 2009'dan bu yana kutladığı 11 Kasım Dünya Bekarlar Günü'nde internet satışlarında indirimler yapılıyor.
 
Alışveriş festivalinin bu yıl 32 milyar dolar ciro yapması bekleniyor.
 
Festival, ABD'li şarkıcı Mariah Carey ile Japonyalı bir Beyonce taklidinin katıldığı ve ayakkabı alışverişi temalı bir Cirque du Soleil gösterisinin yapıldığı bir gala töreniyle başlatıldı.
 
Bekarlar günü nedir?
Alibaba, Bekarlar Günü'nü, Sevgililer Günü'nün anti tezi olarak icat etti.
 
Şu anda dünyanın en büyük internetten satış festivali ve geçen yılki etkinlik, Batı'daki benzerleri Kara Cuma ve Siber Pazartesi'nin toplamından daha fazla ciro yaptı.
 
Festivalde Xaomi, Apple ve Dyson gibi teknoloji devlerinin de aralarında bulunduğu 180 binden fazla markanın ürünleri yer alıyor
 
Geçen yıl Alibaba etkinliği Batı pazarına da sunmuş ve AliExpress uygulamasının ABD ve İngiltere'deki indirilme oranları zirve yapmıştı.
 
Bekarlar Günü büyümeye devam edecek mi?
Alışveriş çılgınlığı, rekor üzerine rekor kırıyor ancak gözlemciler etkinlik olgunlaştıkça, büyüme hızının da düşeceğini söyllüyor.
 
Alibaba ayrıca, pazardaki yeni rakipler, yavaşlayan ekonomi ve Çin'in ABD'yle ticaret savaşı yüzünden hisse senelerinin yüzde 16 düşmesi nedeniyle zorlu günler geçirmişti.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

İş Bankası'ndan sendikasyon kredisi anlaşması
 
HSBC'den dolar analizi
 
HSBC’nin 3. çeyrek karında rekor artış

HSBC’nin yeni yol haritası
 
HSBC, 'Dünyanın En İyi Bankası' seçildi
 
İkinci el araç pazarında hareketlilik beklentisi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X