ABD'den Türkiye'ye ek gümrük vergisi

ABD Türkiye'den çelik ve alüminyum tarifelerini yüzde 20 çelik tarifesini ise yüzde 50 artırdı. Vergiler ikiye katlandı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
10.08.2018
ABD'den Türkiye'ye ek gümrük vergisi

ABD korumacı ekonomi politikaları kapsamında alimünyum ve çelik vergilerini yükseltmişti. Trump bugün attığı bir tweet’te Türkiye’ye uygulanacak vergileri diğer ülkelere göre iki katına çıkardığını açıkladı.
​Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türk Lirası bizim güçlü dolarımız karşısında hızla geri çekildiği için alüminyum ve çelik üzerindeki tarifelerin katlanmasına onay verdim. Alüminyum yüzde 20, çelik yüzde 50 olacak. Türkiye ile ilişkilerimiz şu an iyi değil" dedi. 
 
 
I have just authorized a doubling of Tariffs on Steel and Aluminum with respect to Turkey as their currency, the Turkish Lira, slides rapidly downward against our very strong Dollar! Aluminum will now be 20% and Steel 50%. Our relations with Turkey are not good at this time!
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Türkiye’nin en iyi şirketleri belirlendi
 
SGK'dan işverenlere uyarı
 
İşçi-işveren davalarında yeni dönem

İşçi-işveren anlaşmazlıklarında arabulucu şartı
 
5 ve üzerinde işçi çalıştıranlar maaşları bankaya yatıracak
 
İşverene 4 bin liralık teşvik fırsatı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X