Anasayfa PİYASALAR 2019’a ait 5 ilginç kripto para tahmini
PİYASALAR - 16 Ocak 2019

2019’a ait 5 ilginç kripto para tahmini

Gemini borsa kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss ikizleri Fortune TV programı, The Ledger’da yaptıkları bir konuşmada, kripto endüstrisinin geleceğine dair 5 ilginç kripto para tahmini yürüttüler.

Koinmedya’nın haberine göre, ilk tahmin, stablecoinlerin kralı Tether (USDT) ile ilgili. İkizler, USDT’yi ele geçirmek isteyen USDC ve GUSD gibi daha iddialı stablecoinler bulunduğundan, Tether’in bu yıl daha da güç kaybedeceğine inanıyorlar.

 

Bir sonraki tahmin, Facebook dijital para biriminin piyasaya sürülmesiyle ilgili. Sosyal ağ devi, geçtiğimiz yıl Paypal’ın eski başkanı David Marcus tarafından yönetilen gizli bir blockchain projesi başlattı. Geçen ay bildirildiği gibi, Facebook Hindistan’daki WhatsApp kullanıcıları için bir stabilcoin piyasaya sürmeye hazırlanırken, stablecoin dünyasına bir dalış yapıyor.

 

Daha da ileri giderek, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para faaliyetlerinde daha dikkatli olacağını öngördüler.  AML’ye bağlı kalmadıkları ve sahte ICO’ları teşvik ettikleri için, muhtemelen daha fazla borsa ve ünlü ceza alacaktır.

 

En heyecan verici tahmin, Bitcoin ETF’nin onayıdır. İkizler, 2019 yılı, ABD düzenleyicilerinin birçok  ETF başvurusunu reddetmelerinin ardından, onay verecekleri bir yıl olacağına inanıyor. Firma, SEC’in onayını aldığından emin olmak için çok çalıştığı için kabul edilen ilk kişi olacak.

 

Son olarak, ikiz kardeşler  2018 kripto kışının bu yıl da devam edeceğini, çünkü 2017 yılındaki gibi büyük Boğaların olmayacağını düşünüyorlar. Kardeşler fiyatları olumsuz yönde etkileyen faktörler olarak: küresel olarak artan jeopolitik gerginlikleri, ekonomik durgunluğu ve piyasa oynaklığını listelediler.

İlginizi Çekebilir

Amerikalı Milyarder David Koch Öldü

Amerikalı milyarder, sanayici, hayırsever, politik aktivist David Koch 79 yaşında hayata v…