Parfüm ithalatında ilave gümrük vergisi uygulanacak

Parfüm, şampuan, deodorant, diş macunu gibi ürünlerin aralarında yer aldığı eşyaların ithalatında yüzde 17-25 arasında ilave gümrük vergisi alınacak.


HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
11.01.2017
 Parfüm ithalatında ilave gümrük vergisi uygulanacak

 

 

 

 

Parfüm, şampuan, deodorant, diş macunu, ayakkabı boyası ve mum gibi ürünlerin aralarında yer aldığı çeşitli eşyaların ithalatında yüzde 17-25 arasında ilave gümrük vergisi alınacak. 

Bakanlar Kurulunun, İthalat Rejimi Kararına Ek Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Buna göre, İthalat Rejimi Kararına ek liste ve tabloda gümrük tarife pozisyonu ile isimleri belirtilen, aralarında parfüm, şampuan, deodorant, diş macunu, ayakkabı boyası ve mumların da yer aldığı eşyaların ithalatında yüzde 17-25 arasında ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Bu kapsamda tahsil edilecek toplam vergi oranı Gümrük Giriş Tarife Cetveli Hakkında Kanun'da gösterilen hadlerin yüzde 50 artırılmış düzeyini aşamayacak. Aşması durumunda söz konusu kanunda gösterilen hadlerin yüzde 50 artırılmış düzeyi uygulanacak. Kararların uygulanmasında eşyanın menşeinin doğru beyan edilmesinden ithalatçı sorumlu tutulacak. 

Bu kararların yayımı tarihinden önce Türkiye'ye sevk edilmek üzere, taşıma belgesi düzenlenerek yüklemesi yapılmış eşyanın ithalatına ilişkin gümrük beyannamesinin, kararın yayımı tarihinden sonra en geç 45 gün içinde tescil edilmesi halinde bu karar hükümleri uygulanmayacak.
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Maden işletmelerine 3 milyon lira ceza
 
Yılın ilk yarısında elektrik tüketimi yüzde 3,7 arttı
 
BEDAŞ 38 bin aboneye ulaşamıyor

Doğalgaz tüketiminde rekor
 
Elektrik tüketimi ocakta yüzde 5,7 arttı
 
Enerji ve madenciliğe 6,7 milyar lira kaynak
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X